Top Moravia Health
Rehabilitace
Nadstandardní péče

Výroba individuálních stélek Formthotics™

Chodíme přeci po Zemi statisíce let... Proč mnozí z nás potřebují stélky ke zlepšení pohybového aparátu?

Výrazně se totiž změnilo nejen prostředí, ale také aktivity a naše pohybové stereotypy. Naše nohy se postupně přizpůsobily tvrdému a rovnému povrchu, který nyní převládá. Dále se změnil životní styl, převládá čas v sedě za stolem nebo před obrazovkou a mnozí z nás dohání pak tento čas sportem, kdy při překonávání osobních limitů trpí celé tělo, které na takový nápor není zvyklé.

A dalším důvodem jsou také boty - ne vždy módní či pracovní obuv poskytuje optimální prostředí pro kontrolu a tlumení dopadů na tvrdý povrch a často může taková obuv způsobit bolesti nohou nebo i změnit fungování celého pohybového aparátu.

 

Kdy se začít zajímat o aplikaci stélek?

Lidský aparát je komplex mnoha složitých a hlavně navzájem propojených systémů. Bolest nám signalizuje přetížení nebo špatnou funkci v daném či dokonce jiném místě.

Bolí Vás záda, kyčle, kolena nebo nohy? Doporučujeme Vám se objednat na konzultaci, kde naše fyzioterapeutka zhodnotí, zda právě Vám by k rehabilitaci výrazně pomohla i aplikace stélek.

Jak vypadá konzultace a jaká je cena?

Při vyšetření zjistíme detaily příčiny Vašich potíží či bolesti a navrhneme Vám individuální plán léčby. Pokud shledáme, že by právě Vám mohla pomoci aplikace stélek, vybereme ideální typ ortopedické stélky a upravíme na míru vašemu chodidlu. Již před vyšetřením potřebujeme znát velikost bot, které nosíte a s sebou na konzultaci vezměte 2 páry Vaší obuvi.

Nemusíte se obávat o čas – tento proces je velice rychlý a stélku lze upravit během jedné návštěvy.

Cenu naleznete v záložce ceník, platí se cena 25 min. terapie + cena stélky dle typu.

Jak se budu cítit se stélkou v obuvi? Netlačí to?

Ne! :)

Stélky jsou vyrobeny z pěny, která neobsahuje žádné tvrdé části. Jsou individuálně přizpůsobeny přímo vašemu chodidlu. Ve většině případů již první kroky poskytují komfort a úlevu. Pokud je ale potřeba např. korekce postavení nohy, může adaptace trvat nějaký čas. V tomto případě doporučujeme čas nošení postupně prodlužovat.

Nemusíte kupovat několikery stélky – stačí jedny, které jsou vhodné na běžný život i do sportovní obuvi apod. Tělo se také konstatně mění, je důležité, aby se i opora stélky měnila s ním. Také nemusíte rovnou kupovat nové – fyzioterapeutka vám vždy s menšími změnami na stélkách může pomoci při další konzultaci.

Jak se starat o stélky, aby mi vydržely co nejdéle?

Používáme stélky Formthotics™. Jsou vyrobené z hypoalergenního materiálu Formax™, který neabsorbuje pot ani jinou vlhkost. Péče je velice jednoduchá:

  • odstranit nečistoty,
  • stélky omýt ve vlažné mýdlové vodě,
  • opláchnout čistou vodou,
  • osušit látkou a nechat chvíli oschnout, než stélky vrátíte do obuvi.

Jedná se o placenou službu, kterou zdravotní pojišťovny neproplácejí.

Aplikaci ortopedických stélek se věnuje naše fyzioterapeutka Bc. Eliška Sovová.

 

Máte zájem o rehabilitaci?

CHCI SE OBJEDNAT